Helene Gammelmark Pedersen
Helene Gammelmark Pedersen er BA.psych fra Københavnsuniversitet og tilknyttet LEAD som projektkonsulent på kontoret i København. Helene understøtter til daglig LEADs konsulenter i deres daglige arbejdsopgaver heriblandt ved at varetage diverse administrative samt back office-opgaver.
Helene har et stort engagement i foreningslivet og har gennem sit frivillige arbejde bl.a. erfaring med projektledelse, ledelsesudvikling samt diversitet og inklusion. Disse erfaringer bringer hun i spil i sit arbejde hos LEAD.
Bliv kontaktet af Helene
Udfyld formularen, så kontakter Helene dig hurtigst muligt.
Podcasts
Hvad sker der når en møgsag kommer forbi – eftertanker og læringspunkter efter Britta Nielsen-sagen
Podcast Hvad sker der når en møgsag kommer forbi? I denne podcast fortæller Emil Herskind, partner i LEAD – enter next level, om at stå
Psykologisk tryghed – hvad er det og hvordan skaber du det?
Podcast Psykologisk tryghed – hvad er det og hvordan skaber du det? Psykologisk tryghed er team-medlemmers fælles opfattelse af, at interpersonel risikotagning kan foregå̊ trygt
Skalering af velfærdsteknologi – Kaare Pedersen & Daniel Drevfors
Lyt med når Kaare og Daniel giver deres besyn på hvordan velfærdsteknologi kan opskaleres på baggrund af succesfulde prævehandlinger, og hvordan man kan optimere værdien af de teknologiske løsninger.
Viborg Kommunes arbejde med velfærdsteknologi
Lyt med når Andreas Fricke Møller udforsker, hvordan Viborg Kommunes arbejder med vedfærdsteknologiteknologi, og hvordan teknologien skaber en mere effektiv og bæredygtig velfærd for borgerne.